Reklāma1300 × 130 px

Svētki Krāslavas slimnīcā

Redakcija

Redakcija

Autors • 2007-11-02

26. oktobra pēcpusdienā Krāslavas slimnīcas kolektīvs sapulcējās poliklīnikas trešajā stāvā, kur svinīgā gaisotnē tika pārgriezta tradicionālā lentīte, kas simbolizēja gan ambulatorās daļas atvēršanu pēc remonta, gan lielā projekta noslēgumu.

Veselības ministrija bija apstiprinājusi Krāslavas slimnīcas projekta “Reanimācijas un intensīvās terapijas nodaļā, ārsta – traumatologa un ārsta ķirurga operācijas blokā darbavietas sagatavošana, ambulatorās nodaļas renovācijas darbu turpinājums, 1. kārtas siltumtrases remonts” pieteikuma realizāciju, kas ir finansēts saskaņā ar likuma “Par valsts budžetu 2006. gadam” 16. pielikumu “Atbalsts Ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas ieviešanai”.

Uz svinīgo pasākumu bija uzaicināti tuvāki un tālāki viesi, cilvēki, kuri palīdzēja slimnīcai realizēt projektu, māsiņas un dakteri, kuri bija spiesti pārbraukt no kabineta uz kabinetu un strādāt nepiemērotos apstākļos, tomēr viņi nepārtrauca pieņemt apmeklētājus, lai gan tas saistījās ar milzīgām neērtībām, sanitāres, kuras cīnījās ar putekļiem. Taču tās bija patīkamas neērtības, jo visi redzēja perspektīvu — varēs strādāt sakārtotā vidē, izremontētos kabinetos.

Oficiālajā daļā slimnīcas galvenais ārsts Aleksandrs Jevtušoks klātesošos informēja par finansējuma apjomiem un paveiktajiem darbiem. Valsts budžeta līdzekļi projekta realizācijai piešķirti 126000 latu apmērā, plus 74000 latu klāt pielika rajona padome, Krāslavas novada dome un mūsu slimnīca, tāpēc kopsummā sanāca apmēram 200000 latu. Projekta realizācijas laikā slimnīcu izdevās papildināt ar medicīnisko aparatūru: videomonitoru endoskopijas veikšanai, instrumentu komplektu ķirurģiskām operācijām, rentgena negatīva aparātu un galdu, plaušu ventilācijas aparātu. No valsts finansējuma remontdarbiem bija paredzēts iztērēt 72000 latu, bet kopā ar pašvaldības ieguldījumu sanāca 141000 latu. Līdz ar to ir veikti ne tikai telpu remontdarbi, bet arī ierīkota mūsdienīga ventilācijas sistēma, ugunsdzēsības signalizācija. Slimnīca saviem spēkiem veica siltumtrases rekonstrukcijas 1. kārtu 120 metrus garā posmā.

“Veiksmīgi pastrādāja visi,” uzsvēra A. Jevtušoks. “Paldies tiem, kuri apstiprināja mūsu projektu, paldies firmām un darbiniekiem, kuri palīdzēja to realizēt praksē. Paldies arī Veselības ministrijas un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras darbiniekiem, rajona un novada pašvaldībām un mūsu pašaizliedzīgajam kolektīvam. Nebija viegli to izdarīt, bet kolektīvs izturēja. Nebija nevienas tādas dienas, lai ambulatorā vai citas slimnīcas nodaļas tiktu slēgtas pacientiem. Visi tika pieņemti tajā pašā režīma, kā līdz remontdarbu uzsākšanai. Runājot par nākotni, mums nepieciešama ķirurģiskā korpusa pilnīga renovācija. Tas ir ierakstīts mūsu masterplānā, kas saskaņots ar ministriju. Cerēsim uz Eiropas fondu līdzekļiem un citu finansējumu, lai arī ķirurģijā būtiski uzlabotu apstākļus ārstiem un pacientiem.

Valsts sekretāra vietniece finanšu jautājumos Laila Ruškule pauda prieku par vairāk kā astoņus gadus ilgo un veiksmīgo sadarbību ar Krāslavas slimnīcu: “Man ir ticība, ka šeit nauda tiks iztērēta ļoti lietderīgi un mērķtiecīgi, bet pats galvenais, ka rezultātā ieguvēja būs ne tikai mediķu sabiedrība, bet mūsu pacienti — tie iedzīvotāji, kuri palikuši šeit dzīvot un kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība.”

Līgums par ambulatorās daļas finansējumu Krāslavas slimnīcai ir noslēgts ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras Latgales nodaļu, kuru pasākumā pārstāvēja tās vadītāja, daktere Sandra Buzajeva. Viņa uzsvēra, ka Krāslavas slimnīcas vadība daudz ir darījusi, lai rajona un pilsētas iedzīvotāji šeit justos gaidīti, tiktu labi apkalpoti, saņemtu kvalitatīvus pakalpojumus, lai arī personāls, kurš šajās telpās pavada lielāko darba dzīves daļu, justos labi. Mediķus sveica rajona padomes izpilddirektors Viktors Aišpurš, novada domes izpilddirektors Ilgvars Andžāns un domes priekšsēdētājs Mečislavs Lukša, uzsverot, ka laikam nebūs iespējams atrast cilvēku, kurš nekad dzīvē nav apmeklējis poliklīniku vai slimnīcu. Tāpēc visiem kopīgi ir jārūpējas par slimnīcas attīstību arī turpmāk.

Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Aivars Zdanovskis sava kolektīva vārdā apsveica krāslaviešus, novēlēja neapstāties pie sasniegtā, kā arī atgādināja: “Ne tikai jums nepieciešama mūsu palīdzība, bet arī mums ļoti nepieciešama jūsu palīdzība, īpaši akušieru ginekoloģijā, jo problēmas ar kadriem un personālu ir visiem.”

“Arī mūsu slimnīcas kolektīvs priecājas kopā ar jums, jo Dagdas zonas iedzīvotāji apmeklē Krāslavas poliklīniku,” sveicot kolēģus, atzīmēja pašvaldības iestādes “Dagdas slimnīca” vadītājs Jāzeps Japiņš.

Apsveikuma vārdus sacīja celtnieku pārstāvji. Renovācijas darbus veica SIA “VITA V”, ventilāciju ierīkoja SIA “Nordserviss”, ugunsdzēsības signalizāciju uzstādīja SIA “SAIF”.

Juris ROGA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Ezerzeme» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 7,50 €/mēn. — pieeja web un mobilajām lietotnēm, par 90% mazāk reklāmu. Vai izvēlies drukāto laikrakstu "Ezerzeme" no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī digitālajai versijai.

0 komentāru

    Pievienojies sarunai

    Pievieno komentāru

    Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

    Reklāma1300 × 130 px

    Jaunākie

    1. Kultūra2026-06-18

      Teātris vieno, iedvesmo un dzīvo iestudējumu skatē “Tu saki…”

    2. Noderīgi2026-06-18

      Sadarbība savstarpēju pretenziju vietā: ko vecāki un skolotāji var paveikt, apvienojot spēkus 2. daļa: Skolēnu laika organizēšana un īpašas apmācības programmas

    3. Viedoklis2026-06-18

      Nedēļa pasaulē

    4. Noderīgi2026-06-18

      Nedēļa pasaulē

    5. Noderīgi2026-06-18

      Nedēļa pasaulē

    6. Noderīgi2026-06-18

      Valstiskuma balva pasniegta mecenātam un sabiedriskajam darbiniekam Vilim Vītolam

    7. Noderīgi2026-06-18

      Raklete: siers un kartupeļi vai ganu maltīte aristokrātiem

    8. Sabiedrība2026-06-18

      Vēl nav vakars…

    9. Sports2026-06-18

      Futbola diena Krāslavā

    10. Kultūra2026-06-18

      II Baltica 2017 – cīņa par ceļazīmi

    Populārākie

    1. Kultūra2026-06-18

      Teātris vieno, iedvesmo un dzīvo iestudējumu skatē “Tu saki…”

    2. Noderīgi2026-06-18

      Valstiskuma balva pasniegta mecenātam un sabiedriskajam darbiniekam Vilim Vītolam

    3. Sabiedrība2026-06-18

      Vēl nav vakars…

    4. Kultūra2026-06-18

      II Baltica 2017 – cīņa par ceļazīmi

    5. Kultūra2026-06-05

      Grāveru brīvdabas estrādes sezonas atklāšana “ Iedejot vasarā”

    6. Kultūra2026-06-05

      Bērnības diena Robežniekos

    7. Izglītība2026-06-05

      “Selgas” jubilejas konkursā uzvar bērnudārzs no Krāslavas

    8. Sabiedrība2026-06-05

      Ballīte bērniem Dagdā

    9. Izglītība2026-06-05

      Attīstība caur kustību: noslēgušās bezmaksas Barboleta nodarbības bērniem

    10. Kultūra2026-06-05

      Svētki mazajiem novadniekiem

    Reklāma 1300 × 130 px
    Projektu līdzfinansē

    Eiropas Savienības atbalsts mediju attīstībai

    Finansē Eiropas Savienība — NextGenerationEU un Nacionālā attīstības plāna 2027 logotipi

    Mediju uzņēmums piedalās projektā "Latvijas Mediju nozares kompetenču centrs" (Nr. 2.2.1.5.i.0/2/24/A/CFLA/001), kurš tiek īstenots ES Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.2.1.5.i. investīcijas "Mediju nozares uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšana" pasākumā "Mācības mediju nozares speciālistu digitālās kompetences un zināšanu pilnveidošanai" ietvaros un saņem atbalstu mediju speciālistu apmācībām un digitālās attīstības modernizācijai.